Galaxy Akıllı Telefonlar Artık Uygulamaları İner İnmez Açacak

Google Play Mağazası’ndan bir uygulama ya da oyun indirmek istediğinizde önce uygulamayı bulmanız gerekiyor. Uygulamaları indirdikten sonra ise karşımıza iki seçenek çıkıyor: Kaldır veya Aç. Yakın zamanda gelmesi beklenen yeni bir özellik ise indirilen oyun ya da uygulamaların otomatik olarak açılmasını sağlayacak. 

Google Play Mağazası’nın son versiyonunun kodlarına baktığımızda karşımıza App Auto Open diye bir özelliğe ait kodlar çıkıyor. Bu özellik Uygulama Otomatik Açma olarak dilimize çevirilebilir. Bu özellik ile birlikte indirdiğimiz her oyun ve uygulama anında açılacak, isminden de belli olduğu üzere. 

Özelliğin kullanımı isteğe bağlı olacak

Yeni özellik ise bir seçenek olarak karşımıza çıkacak. Yani bu özelliği kapatıp açmak tamamen kullanıcıya kalacak. Öte yandan Google, bu seçeneği varsayılan olarak kullanıma açacak. Google’ın bu özelliği ne zaman aktif hâle getireceği ve kamuya açacağı ise şimdilik bilinmiyor. Yine de özelliğin kodlarının gelmiş olması, önümüzdeki aylarda aktif hâle geleceğini gösteriyor. 

Bu özelliğin gelişi ile birlikte, uygulama ya da oyun indirdikten sonra deneme yapmak için uygulamaları bulup açmakla uğraşmamız gerekmeyecek. Yine de bu durum hayatlarımızı çok da değiştirecek gibi durmuyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x